Sponsorlu Bağlantılar

Burun Dolgusu Nedir ve Avantajları Nelerdir?

Burun Dolgusu Nedir ve Avantajları Nelerdir?

Burun dolgusu, tıpkı dudak dolgusunda kullanılan enjeksiyon maddeleri ile burnun daha estetik hale gelmesini sağlayan bir uygulamadır. Burnun yüz hatları ile oransal bir görünüm kazanması için genellikle bilinen ve uygulanan yöntem ameliyat olmasına rağmen burun dolgusu hem sürecin kısalması hem burun dolgusu fiyatları uygunluğu hem de ameliyat sonrası karşılaştığımız ağrıyı gerektirmeyen ve aynı amacı gerçekleştiren bir operasyondur.

Burun Dolgusu Kimlere ve Neden Uygulanır?

Burun dolgusu yüz hatlarının estetik bir görünüm sağlamasını isteyen herkes için uygulanabilir.  Henüz On sekiz yaşını doldurmamış bireylerin kemik ve kıkırdak dokuları gelişim gösterdiğinden ameliyat edilememektedir. Ayrıca burun dolgusu fiyatları her bütçeye uygun olduğundan ve bu durumdaki kişiler için dahi risk teşkil etmeyen bir uygulama olduğundan kullanılabilmektedir.

Burun Dolgusu Fiyatları

Hangi enjeksiyon materyalinin kullanıldığına, işlemi gerçekleştirecek kurumun güvenilirliğine, uygulamanın kalıcı olup olmaması için verilecek tercihe göre burun dolgusu fiyatları değişkenlik göstermektedir.

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak dolgusu kabaca kalıcılığı avaraj olarak bir sene süren, işlem esnasında ekseri hlayuronik asit kullanılan zaman içerisinde vücudun emerek eski formuna döndüğü işlem olarak tanımlanabilir.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu yüzün genel anatomisine iyice hâkim bir doktor tarafından gerçekleştirilmesi gereken bir işlemdir. Uygulama öncesi hâlihazırda dudağın bulduğu biçim fotoğraf altına alınmalıdır. Genellikle lokal anestezi için topik anestezik krem kullanılmaktadır. Çeşitli yumuşak komponente sahip geçici subdermal dolgu materyalleri dudak dolgusu fiyatları açısından ana belirleyicidir.

Dudak Dolgusu Yöntemleri Nelerdir?

Geçici ve kalıcı dolgu seçenekleri bulunan bu uygulamada yöntemler de farklılık göstermektedir. Örneğin kalıcı dudak dolgusu tercih edenler yine ince iğneler kullanılarak dudağın belirli noktalarından silikon enjekte edilir. Eğer geçici bir dudak dolgusu tercih ediliyorsa enjekte edilecek maddeler çok çeşitlilik gösterir. Maddelerin çeşitlilik göstermesi dudak dolgusu fiyatları erişim kolaylığı ve operasyonu gerçekleştirecek kurumun güvenilirliğine bağlı bir değişkendir. Geçici dudak dolgusu işlemlerinde özellikle operasyonu gerçekleştirecek kurumun, alanında uzman doktorlarla çalıştığından yani güvenilir bir kurum olması önem arz etmektedir.

Çene Dolgusu Kimlere Uygulanır?

Çene dolgusu çeşitli sebeplerle yüz hatlarında problem oluşmuş kişilerde, ya da tamamen estetik amaçlı daha keskin yüz hattı sınırlarını tercih eden bireylerde uygulanabilir.

Uygunluğu ile dikkat çeken çene dolgusu fiyatları bıçak altına girmek istemeyip estetik yapacak kişiler için alternatif olmuştur. Çeşitli yapısal çene şekil bozukluğunu şekilsel olarak simetrik vb. istenen forma getirme amaçlı sık tercih edilir.

Benzer nitelikte; dudak dolgusu fiyatları dolayısıyla estetik işlemler arasında en kolay uygulanabilir en etkili yöntemler arasındadır.

Çene Dolgusuna Neden İhtiyaç Duyarız?

Yüz hatları deforme olmuş bireyler ameliyatsız bir şekilde estetik görünüme kavuşmak istediğinde uygulanması gereken bir yöntemdir. Aynı zamanda tıpkı burun ve dudak dolgusu gibi uygulamalarda olduğu gibi on sekiz yaşını geçmemiş bireylerin bu ameliyatları gerçekleştirmesi sakıncalı olduğundan, çeşitli kontür maddelerinin enjeksiyonu risk teşkil etmez ve risksiz bir estetik görünüme kavuşmak istediğimizde bu yönteme başvurabiliriz.

Çene Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dolgunun yapılacağı hat 3 boyutlu bir simülasyona aktarılır. Simülasyon ile dolgu enjeksiyon noktaları belirlenir ve işlem sonrası görünüm operasyona girecek olan kişiyle incelenir.  Daha sonra lokal anestezi uygulanır ve belirlenmiş bölgelerden iğneler yardımı ile enjeksiyon materyali aktarılır. Tüm bu işlemlerin kalitesi ve yapıldığı kurum çene dolgusu fiyatları konusunda belirleyicidir.

Çene Dolgusu Ağrılı Mıdır? İşlem Ne Kadar Sürmektedir?

Tüm dolgu işlemlerinde olduğu gibi bir ameliyata nazaran çok daha kısa süre içerisinde tamamlanabilen bir uygulamadır. Yaklaşık olarak 20 dakika içerisinde tüm işlem bitirilmektedir. Süreç içerisinde lokal anestezi uygulandığından herhangi bir ağrı olmamaktadır. Süreç sonrasında ise küçük boyutlu kızarma ve tahriş meydana gelebilse de bu problemler de yaklaşık 2 gün içerisinde ortadan kalkmaktadır.

Ne Sıklıkta Tekrarlanmalıdır?

Operasyonun ne denli başarılı olduğu ve enjeksiyonu gerçekleştirilen materyalin kalitesine göre bu sıklık değişir. Ancak en kötü uygulama sonrasında 6 ay, en iyi operasyon ile birlikte 10 yıla kadar bu aralık değişkenlik gösterebilmektedir.

Çene Dolgusu Fiyatları

Dolgu materyalinin kalıcılık süresi ve kalitesine göre çene dolgusu fiyatları geniş bir fiyat skalasına sahiptir.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu