Sağlık

Burun Dolgusunun Nedir ve Avantajları Nelerdir?

Burun Dolgusunun Nedir ve Avantajları Nelerdir?

Burunda doğuştan var olan şekilsel bozuklukları ameliyatsız gidermek amacıyla burun dolgusu estetiği yapılır. Burun kenar boşlukları, burun kemiği ve burunla ilgili tüm problemler kullanılan medikal malzemeler ile ortadan kalkar. Burun dolgusunun en büyük avantajı ise cerrahi herhangi bir işlem ya da dikiş izi barındırmamasıdır. Burun dolgusu fiyatları burunda var olan şekilsel problemlere göre belirlenir.

Burun Dolgusu Kimlere ve Neden Uygulanır?

Daha güzel ve estetik bir burun yapısına sahip olmak isteyenlere burun dolgusu uygulanır. Burun dolgusunun tercih edilmesinin en önemli nedeni ise burundaki deformasyonları ortadan kaldırmak ve yüz hatları ile uyum sağlayan daha şekilli ve estetik bir burun yapısına sahip olmaktır. Burun dolgusu fiyatları kullanılan hyaloronik asit içerikli özlerin kalitesi doğrultusunda hesaplanır.

Burun Dolgusu Fiyatları

Profesyonel uzmanlar tarafından yapılan burun dolgusu fiyatları kişiye özel fiyatlandırmalar doğrultusunda belirlenir.

Dudak Dolgusu Nedir?

Estetik açıdan dudakları çekici hale getirmek ve hacim kazandırmak amacıyla yapılan işlemlere dudak dolgusu denir. Kısa süre içerisinde hacimli ve dolgun dudaklara sahip olmak mümkündür. Hyaloronik asit içerikli hazırlanan dolgu malzemesi dudağa kontrollü bir şekilde transfer edilir.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Uzman estetisyenler tarafından yapılan dudak dolgusu için öncelikle ihtiyaç duyulan dolgu malzemesi hazırlanır. Hazırlanan dolgu malzemesi enjeksiyon yardımı ile dudağa uygulanır. Böylece istenilen dolgunluk elde edilinceye kadar işlem devam eder. Dudak dolgusu fiyatları kullanılan dolgu malzemesinin kalitesine ve miktarına göre hesaplanır.

Dudak dolgusu fiyatları tercih edilen kliniklerin ve deneyimli uzmanların seçimi doğrultusunda planlanır. Bu nedenle dudak dolgusu yaptırmak isteyenlerin öncelikle doğru tercihte bulunmaları ve ön görüşme yapmaları gerekir. Medikal estetik işlemleri içerisinde popülerliğini koruyan dudak dolgusu, dudağı istenilen hacime ulaştırır.

Güzellik kaygısı ile yapılan dudak dolgusu daha çok ince dudak yapısına sahip kişilere uygulanır. Ayrıca yaşlanma ile birlikte dudağın hacım kaybına uğraması doğrultusunda da dudak dolgusu tercih edilir. Cerrahi müdahale gerektirmediği için daha fazla kullanım alanına sahiptir. Dudak dolgusu fiyatları yapılan ön görüşme sırasında dudağı ihtiyaç duyduğu dolgu malzemesinin miktarına bağlı olarak hesaplanır.

Dudak Dolgusu Yöntemleri Nelerdir?

Dudak dolgusu için uygulanan iki farklı yöntem bulunur. Kalıcı dudak dolgusu yaptırmak isteyenler için daha çok silikon malzemeler kullanılır. Geçici dudak dolgusu için ise daha çok hyaloronik asit içerikli malzemeler kullanılır.

Çene Dolgusu Kimlere Uygulanır?

Çenenin geride, küçük, sivri, düz ya da sarkmış olması gibi durumlarda çene dolgusu uygulanır. Çeneye enjekte edilen dolgu materyalleri çenenin daha estetik ve düzgün durmasına yardımcı olur. Çene dolgusu fiyatları çenedeki problemi ve kullanılan dolgu materyalinin yoğunluğuna göre belirlenir.

Çene Dolgusuna Neden İhtiyaç Duyarız?

Çenedeki şekilsel problemleri gidermek ve estetik açıdan güzel bir form yakalamak amacıyla çene dolgusuna ihtiyaç duyulur.

Çene Dolgusu Nasıl Yapılır?

Çene dolgusu için öncelikle kişilerin yüz hatları detaylı bir şekilde incelenir ve altın oran olarak belirlenen eşit bütünlüğü yakalamak amacıyla ihtiyaç duyulan dolgu maddesi belirlenir. Hazırlanan dolgu malzemesi çenenin problemli bölgelerine enjekte edilir. Çene dolgusu fiyatları kliniklerin belirlemiş olduğu güncel fiyatlar ve kombine edilen işlemler doğrultusunda ortaya çıkar.

Çene Dolgusu Ağrılı Mıdır? İşlem Ne Kadar Sürmektedir?

Anestezik kremler kullanıldığı için çene dolgusu ağrılı bir işlem değildir. İşlem ortalama 15-20 dakika içerisinde tamamlanır.

Ne Sıklıkla Tekrarlanmalıdır?

Kullanılan dolgu materyali kalıcı olmadığı için 6 ay sonra vücuttan atılır. Dolayısıyla 6 ayda bir çene dolgusu yapılabilir.

Çene Dolgusu Fiyatları

Çene dolgusu fiyatları işlemi gerçekleştiren uzmanın deneyimi göz önünde bulundurularak hesaplanır.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu