Sağlık

Burun Estetiği

Burun Estetiği

Burun estetiği işlemleri son zamanlarda internet arama motorlarında sıklıkla araştırılan konuların başında geliyor. Kişilerin doğuştan veya sonradan oluşan burun şekil bozuklukları, bazı kişilerde sadece estetiksel görünüme etki ederken bazı kişilerde ise sağlık açısından da ciddi problemlere neden oluyor.

Teknolojinin gelişimi ile birlikte özel cihazlar aracılığı ile yapılan burun estetiği devlet kurumlarının yanı sıra özel sağlık kuruluşlarında da gerçekleştiriliyor. Burun şeklini değiştirmek için yapılan bu işlemler, kişinin burun yapısı ile doğrudan alakalı olarak uzman hekim tarafından karar veriliyor.

Tıp dünyasında rinoplasti olarak bilinen burun estetiği, burun şekil ve yapısını değiştirmek amaçlı yapılan cerrahi operasyonlardan bir tanesidir. Öyle ki kişinin herhangi bir nedene bağlı olarak burun bölgesinde yaşamış olduğu deformitelerin onarılması ya da doğuştan bir kusur olarak kabul edilen burun şekil bozuklukları, burun estetiği işlemleri ile kolaylıkla çözüme ulaşır.

Burnun fiziksel görünümünü değiştirmek ve solunum güçlüğü gibi ciddi sağlık problemlerinin önüne geçmek için en ideal seçim burun estetiğidir. Burun istediği oldukça kolay ve diğer cerrahi müdahalelere göre daha az acı hissi verdiğinden, hem hekim hem de hastalar tarafından sıklıkla tercih edilir.

Ayrıca burun estetiği işlemleri sırasında burun içerisinde bulunan burun eti, sinüzit ve deviasyon gibi sorunlar da kontrol altına alınır. Burun estetiği fiyatları işlem sırasında uygulanan yöntem ve hekim deneyimine bağlı olarak değişiklik gösterir.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?


Burun estetiği işlemleri ile hekim uygun gördüğü takdirde burun kemiği, kıkırdak dokusu ve deri tabakası değiştirilebilir. Burun estetiği ameliyatı yapılmadan önce kişinin yüz yapısı, sağlık sorunu ve kişinin talebi mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Burun estetiği işlemleri öncesinde kişiye gerekli tahliller yapılarak bu işlem için uygun olup olmadığı belirlenir.

Kişinin burun estetiği işlemleri için herhangi bir mahsuru görülmediğinde, anestezi yapılarak işlem uygulanmaya başlanabilir. Burun estetiği tüm büyük ameliyatlarda olduğu gibi ameliyathane ortamında gerçekleştirilir. Özel geliştirilmiş cihazlar ile yapılan bu işlemde, hekimin tercih etmiş olduğu tedavi yöntemine göre farklılık gösterir. Burun estetiği fiyatları işlemi yapacak sağlık kuruluşu, hekim deneyimi ve kişinin durumu dikkate alınarak belirlenir.

Kimlere Uygulanır?


Burun estetiği işlemlerinin sağlamış olduğu avantajlar nedeni ile birçok kişi tarafından araştırılması, bu işlemin kimler için uygun olacağı sorularını da ortaya çıkarır. Burun estetiği işlemleri yüz yapısında estetik kaygısı yaşayanlar, estetikle birlikte solunum açısından çeşitli fonksiyoneller ortaya çıkanlar ve burun içerisinde burun eti gibi istenmeyen durumları yaşayan kişilere uygulanabilir. Burun estetiği için hekime başvurulduğunda, kişinin durumuna bağlı olarak burun estetiği ameliyatı yapılır.

Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

Burun estetiği işlemleri burun oluşan kemer görünümü, burun düşüklüğü, burun ve dudak arasında yaşanan şekil bozukluğu, burun kırılması gibi beklenmeyen durumlar ile karşı karşıya kalındığında mutlaka ihtiyaç duyulan cerrahi müdahalelerden bir tanesidir.

Burun Estetiği Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Tüm cerrahi operasyonlarda olduğu gibi burun estetiği öncesinde de mutlaka bilinmesi gereken detaylar vardır. Bu anlamda burun estetiği yapılmadan ortalama iki hafta öncesinde düzenli kullanılan ilaçlar kesilmeli, sigara içmeye ara verilmeli ve takviye edici besinlerden uzak durulmalıdır.

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli

Burun estetiği operasyonu sonrasında iç pansumanlar yedi gün devam edebilir. Ayrıca hekim tarafından buruna koruma ve destek için atel bant takılabilir. Burun estetiği ameliyatı sonrasında verilen ilaçlar düzenli kullanılmalı ve eğilme gibi hareketlerden uzak durulmalıdır.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği sağlık kuruluşu olarak her hastanede yapılabilir. Burun estetiği cerrahi operasyonları devlet kurumlarının yanı sıra özel sağlık kuruluşlarında da yapıldığından burun estetiği fiyatları değişiklik gösterir.

https://www.mehmetemredinc.com/burun-estetigi/ bilgi için hemen tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu