Sponsorlu Bağlantılar

Burun Estetiği (Rinoplasti)

Burun Estetiği (Rinoplasti)

Tıp alanında rinoplasti toplumda burun estetiği olarak bilinen ameliyat türü profesyonel estetik ve plastik merkezi tarafından uygulandığında son derece kaliteli neticeler sunabilir. Bu etkin tedavi seçeneği üzerinden burunda oluşan birçok sorun garantili olarak yok edilir.

Böylece burun estetiği fiyatları sonrasında hastalar daha estetikli buruna sahip olur. Burun estetikleri bugün daha modern ameliyathaneler üzerinden gerçekleştirilir. Bu işlem burundaki şekil bozukluklarına göre birkaç saat sürebilir.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nedir?

Burun estetikleri yani rinoplasti sadece burundaki şekil ve işlev sorunlarının giderilmesi amacıyla uygulanan en etkili tedavi biçimidir. Bu uygulama doğrudan estetik ve plastik uzmanı tarafından uygulanır. Bu nedenle burun estetiği pratik bir şekilde gerçekleştirilir. Yöntem yüksek teknolojili cihazlar üzerinden gerçekleştirilir. Bu nedenle burun estetiği sonrasında burundaki sorunlar kusursuz bir şekilde yok edilir.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetiklerinde burun kanatlarından kesiler açılır. Açılan kesiler üzerinden burun içerisine giriş sağlanır. Akabinde burun kemik ya da kıkırdak dokusunda gerekli törpülemeler yapılır. Tüm bu işlemler bittiğinde burun estetiği tamamlanmış olur.

Kimlere Uygulanır?

En iyi burun estetiği fiyatları kaliteli doktor klinik merkezinde yer alır. Burun estetikleri daha çok burunda ciddi anlamda şekil bozukluğu olanlar ile burun içinde etler olan hastalara uygulanır. Bu tedavi uygulaması öncesinde ayrıca ilgili doktor tarafından hastaya kapsamlı bir şekilde ön bilgiler aktarılır.

Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

Burun estetikleri özellikle de burun içerisinde nefes alışverişini engelleyecek düzeyde et parçacıkları olması, burunda hastanın rahatsız olabilecek düzeyde şekil bozuklukları olması gibi ciddi durumlarda yapılmalıdır. Bu durumlar haricinde rinoplastinin keyfi olarak uygulanmaması tavsiye edilir.

Burun Estetiği Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Burun estetikleri öncesinde bazı hazırlıklar yapılabilir. İşlemden 24 saat öncesinde kaliteli uyku alınabilir. Kullanılan ilaçlar hakkında doktora bilgi verilebilir. Burun ilaç ve spreylerine işlem bitinceye dek ara verilebilir. Burun estetikleri konusunda merak edilen diğer konular hakkında ameliyatı yapacak olan hekimden bilgi talep edilebilir.

Burun estetikleri ameliyatlarının görsel olarak videolarına göz atılabilir. Ameliyatın nasıl bir ortam üzerinden uygulandığına bakılabilir. Bununla birlikte burun estetikleri ameliyatları yaptıranların ameliyat hakkındaki yorumları incelenebilir.

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Burun estetikleri sonrasında dikkat edilmesi gerekenler önemli bir konudur. Ameliyattan sonrasında hastanın mutlaka doktor talimat ve uyarıları doğrultusunda hareket etmesi gerekir. Burun estetik ameliyatı sonrasında burnun riskli alandan uzak tutulmasına dikkat edilmelidir. Bu yönde darbeler karşısında mutlaka burun korunmalıdır.

Bunun haricinde ameliyat sırasında burun üzerine takılan burun tamponu sadece ameliyatı yapan doktor tarafından alınmalıdır. Bununla birlikte doktor belirtmedikçe kesinlikle duş alınmamalı ve burunda sümkürme yapılmamalıdır.

Burun estetikleri ameliyatından sonra burun üzeri ya da çevresinde morluk ve ödemler görülmesi doğaldır. Bu yan etkiler genellikle verilen ilaçlar doğrultusunda etkisini birkaç gün içerisinde kaybeder. Fakat olası burun kanamalarında hemen ilgili doktora başvurularak gerekli tedaviler yaptırılmalıdır. Doktor belirtmedikçe yüz ve göğüstü yatış pozisyonu gerçekleştirilmemelidir.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiklerinde dikkat edilmesi gerekenler listesinde ameliyat fiyatları yer almaktadır. Diğer estetik uygulamalarda olduğu gibi burun estetikleri fiyatları da bugün her bütçeye uygundur. Bu nedenle burun estetikleri ameliyatınızı bugün daha da uygun bir bütçe üzerinden yaptırabilirsiniz.

Burun estetikleri fiyatları hastaneler ve özel doktor kliniklerinde farklılık gösterir. Özellikle özel hastanelerde burun estetikleri daha yüksek fiyattan uygulanır. Bu nedenle hastaların büyük çoğunluğu özel hastanelerden uzak durmayı tercih ediyor.

Burun estetikleri fiyatlarını doktor klinik sitesinden inceleyebilirsiniz. Ameliyatınızı olmadan önce sigara ve alkolden ayrıca uzak durmanız tavsiye edilir. Burun estetikleri hakkında merak ettiğiniz konular için sitede yer alan hasta destek formu üzerinden doktorunuzla irtibat kurabilirsiniz. Ayrıca burun estetiği fiyatları için güncel referans kataloglarına da göz atabilirsiniz.

https://www.mehmetemredinc.com/burun-estetigi/ bilgi için hemen tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu