Sağlık

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

Beşiktaş lazer epilasyon merkezindeki boyunda lazer epilasyon, kökten uca kıllanma, estetik ve hijyenik nedenlerle özellikle erkeklerde tercih edilen bir durum değildir. Boyundaki ince tüyler nedeniyle bu bölgenin tamamen çıkarılması 10 seans kadar sürebilir. Kadınlarda da bu bölgede saç uzaması görülmektedir. O bölgedeki tüyler çok ince ise lazer epilasyon etkili olmayabilir. Boyunda lazer epilasyon erkeklerin tıraş bölgesi olarak kabul edilen ensede kıl dönmesi ve sivilce sık görülür.

Geleneksel yöntemlerle tıraş olurken cilt bazen iltihaplanabilir ve kesilebilir. Lazer epilasyon bu bölgedeki kıl miktarını azaltmak veya tamamen yok etmek için kullanılabilir. Yüzdeki lazer epilasyon, yüzdeki tüyler kalıtsal olabilir veya hormonal nedenlerden kaynaklanabilir. Bu nedenle sakallı kadınlarda öncelikle hormon düzeylerinin kontrol edilmesi ve gerekirse mevcut hastalıklarının tedavi edilmesi gerekir. Yüzdeki kıllar kalıtsal ise bu bölgedeki kıllar alınırken diyot lazer ile o bölgedeki kıllar alınabilir.

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyonun ne zaman yapılabileceği kişinin ilk adet döneminin tarihine bağlıdır. Genel olarak lazer epilasyona başlamak için 2 yıllık düzenli bir sürenin olması tavsiye edilir. Yani lazer epilasyonun başlama yaşı 16-17 civarındadır.

Bu nedenle insan saçı mümkün olduğu kadar gelişir. Beşiktaş lazer epilasyon merkezi lazer yapmadan önce kıl yapınızı kontrol eder. Ancak sosyal belirtiler varsa daha erken yaşlarda lazer epilasyona başlanabilir. Beşiktaş lazer epilasyon kişisel kullanım için olduğu için odaya girme yaşı da kişiden kişiye değişiklik göstermektedir.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Okmeydanı lazer epilasyon seansını hızlı ve etkili sonuçlarla tamamladıktan sonra istenmeyen tüy ve tüylerden tamamen kurtulabilirsiniz. Kıl köklerini yakarak yok eden lazer epilasyon sayesinde kıl çıkması imkânsızdır. Ancak etkinliği, süresi ve bütünlüğü nedeniyle bir profesyonel tarafından doğru ekipmanla yapılması önemlidir. Okmeydanı lazer epilasyon merkezinde titizlik ile çalışılır.

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Şişli lazer epilasyon merkezinde her bölge lazeri yapılır. Hem kadınların hem de erkeklerin tercih ettiği kol lazer epilasyon, koldaki kıl yapısındaki farklılığa bağlı olarak 10 seansa kadar sürebilmektedir. Kolların en fazla açıkta olduğu yaz için önerilmez. Göğüste lazer epilasyon, ağırlıklı olarak erkeklerin tercih ettiği bu epilasyon türü, göğüs bölgesindeki tüm tüylerin alınmasını veya inceltilmesini sağlar. Bu aralıkta diyotlar veya alexandrite lazer türleri kullanılabilir.

Sırtta lazer epilasyon, sırttaki kıllar bazen kıl dönmesine neden olabilir. Hem estetik hem de sağlık amacıyla yapılan sırt üstü lazer epilasyon, erkekler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Melanin miktarı kalın, alçak sırttaki saçlarda yüksektir. Sonuç olarak bölgede lazer epilasyonun etkisi de yüksektir. Şişli lazer epilasyon merkezinde kesin sonuç etki elde edilir.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Bıyık bölgesindeki lazer epilasyon, hatta bu bölgedeki ince tüyler bile bazen kişiyi rahatsız edebilir. Bu bölgedeki hafif, açık renkli tüyler bıyık bölgesindeki lazer epilasyon süresini uzatabilir. Bu bölgedeki epilasyon yaklaşık 10 seans sürer.

Çenede lazer epilasyon, çenede kıl, Yüz kılları hormonal olabilir. Bu nedenle öncelikle tıbbi muayeneden geçilmesi tavsiye edilir. Çenede aşırı kıllanma varsa uygulama 10 seansa kadar sürebilir. Lazer epilasyon merkezinde İnce kıl görme ve kalın kılları gören lazer cihazları mevcuttur.

Lazer Epilasyon Merkezleri

Lazer epilasyon merkezleri sağlık açısından tehdit içeren alanlar ve merkezler olmaması gerekir. Vücudumuzun her alanı önemlidir. Cilt hassastır. Lazer cihazları kullanışlı olması gerekir. Okmeydanı lazer epilasyon merkezi son derece güvenilir, müşterilerin memnun kaldığı bir merkezdir.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon fiyatları uygulama bölgesine göre değişir. Genital bölge ve bacak bölgesi diğer bölgelere göre daha maliyetli olabilir. Bölge sayısına göre lazer epilasyon fiyatı değişir. Şişli lazer epilasyon merkezinde fiyat seçeneklerini değerlendirip bölge tercihi yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu