Sağlık

Lazer Epilasyon Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Lazer Epilasyon Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Lazer epilasyon tedavisi olacak olan kimseler doktor kontrolü ve gözetimi altında belirli çeşitliliğe sahip kılınırlar. Bu çeşitlilik kişiden kişiye değişiklik gösterir.  Lazer epilasyon çeşitleri kişinin tüy durumu, cilt rengi ve ihtiyaç durumuna göre değişebilir.

Lazer epilasyon çeşitleri başlıca olarak; kişinin tercih etmiş olduğu diode lazer epilasyon, alexamder lazer epilasyon ve ND yağ lazer epilasyon işlemidir. Diode lazer epilasyon işlemi koyu tenli kimselere yapılırken NF yağ lazer epilasyon işlemi de bu şekilde bulunan kimselere yapılır. Alexander lazer epilasyon ise daha açık tende bulunan kimselere uygulanır.

Lazer Epilasyon Nedir?

Uygulanan Başakşehir Lazer epilasyon tedavisi olacak olan kimseler genel olarak tüy sorunu ile karşı karşıya kalan kimselerdir. Belirli nedenlerden sonra tüy problemi yasayan kimseler uygulanan en etkili yöntemlerden olan lazer epilasyon işlemini tercih ederler. Bu işlemde kişi herhangi bir ağrı ya da acı hissetmeden tedavisini en güzel şekilde olma şansı yakalarlar.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanabilir?

Uygulanan Başakşehir Lazer epilasyon tedavisi kadın erkek her iki gruba uygulanır. Son derece etkili sonuçlar gösteren bu tedavi işleminde olma süresi kadınların adet döngüsüne göre değişiklik gösterebilir. Kadınlarda iki yıl düzenli olarak adet görme şartı aranıp bu süre ise genel olarak 16 veya 17 yaşına hitap etmektedir.

Lazer Epilasyonun Avantajları Nelerdir?

Tercih edilen Başakşehir Lazer epilasyon işleminin bilinen birçok avantajı bulunur. Bu avantajlar ise kısaca şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Kişiyi tüy sorunlarından kolay bir şekilde kurtarır
  • Kişinin ağrı ya da acı hissetmesine engel olmuş olur.
  • Kadın-erkek ayırt etmeden uygulanabilir.
  • Tedavide kişinin kılına değil kıl köküne hitap ettiği için kalıcı çözümler görmek mümkün olur.

Kaç Lazer Epilasyon Seans Uygulanmalıdır?

Uygulanan Halkalı lazer epilasyon işlemleri seans süreleri kişiden kişiye değişiklik gösterir. Genel olarak koltuk altı ve genital bölge 6 veya 8 seans olarak değişiklik gösterir. Kol ve yüz bölgelerine uygulanacak olan seans işlemi ise 6 ya da 8 seans olarak da değişir.

Lazer Epilasyon Kontrol Seansı Ne Demektir?

Kişilere uygulanan Küçükçekmece lazer epilasyon işleminde merak edilen konulardan birisi lazer epilasyon kontrol seans işlemidir. Kişiye lazer epilasyon uygulanırken lazerlerin değmediği noktalar bulanabilir. Bu nedenden dolayı kişinin bölgesine ücretsiz olarak 20 adet lazer atımı yapılabilir. Böylelikle değmeyen yerlere lazer değer ve kişi bu sorundan kurtulma şansı yakalar.

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Sıklıkla tercih edilen ve istenmeyen tüylerinden kurtulmak için Halkalı lazer epilasyon tedavisi kişinin koltuk altı bölgesi, yüz bölgesi, kollar ve bacaklar, genital bölge, karın ve sırt gibi çeşitli yerlerine uygulaması yapılır. Yapılan yerin çokluk durumu veya kılların durumuna göre ise işlemin süresi azalabilir veya kısalabilir.

Lazer Epilasyon İşlemi Kaç Seans  sürer ?

Uygulanacak olan Küçükçekmece lazer epilasyon tedavisi genel olarak kişinin vücut durumuna göre veya kıl tipine göre değişiklik gösteren seanslar ile uygulanan bir işlemdir. Kişinin kıl tipine göre 6-8 veya 4-8 hatta kimi zaman 10 seansa göre de çıkış gösterebilir.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Uygulanacak olan tedavilerden lazer epilasyon fiyatları kişinin doktor ve klinik tercihine göre değişiklik gösterir.  Lazer epilasyon fiyatları tedavi ve tedavi yöntemi seans çeşitlilik gibi faktörlerden sonra kendini gösteren bir etkendir. Her bir etken kişinin cilt durumu, rengi veya kıl tipi ve kıl durumuna göre Halkalı lazer epilasyon için değişiklik gösteren şekilde bulunabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu