Sponsorlu Bağlantılar

Penise Enjeksiyon Tedavisi Ve Mutluluk Çubuğu

Penise Enjeksiyon Tedavisi Ve Mutluluk Çubuğu

 

Sertleşme bozukluğuna sebep olan çeşitli hastalıklar, sağlık problemleri var. Günümüzde sertleşme sorunları yaşa da bağlı olarak sıkça görülüyor. Doğal seyrinde gerçekleşemeyen ereksiyon, kişilerin ve partnerlerinin cinsel hayatını olumsuz yönde etkileyerek ilişkilerine yansıyor. Doğal sertleşme, uyarılma sonucunda sinirlerin ve dokuların penise daha çok kan pompalaması ile gerçekleşir. Ancak bazen yaşanan hastalıklar bazense psikolojik bozukluklar doğal sertleşmenin gerçekleşmesine engel olabiliyor. Bu sorunu yaşıyorsanız öncelikle geciktirmeden bir üroloji hekimine başvurmalısınız. Sertleşme bozuklukları bir hastalık değildir ve tedavisi de bazı durumlarda oldukça kolay olmakla birlikte her hasta için mümkün olan bir tedavi yöntemi vardır diyebiliriz.

 

Cinsel Terapi

 

Sertleşme bozukluğu yaşayan erkeklerde, bozukluğa sebep olan durum araştırıldığında psikolojik sorunlara rastlanması hiç azımsanmayacak seviyede. Cinsel kaygı, stres, kişisel ve ekonomik sorunlar erkeğin ereksiyon olmasını engelleyebiliyor. Bu gibi durumlarda öncelikle cinsel terapi tavsiye ediliyor. Terapide ilişkiler ile ilgili konuşarak sorunlarla başa çıkma yeteneğini hastaya kazandırmak amaçlanıyor. Bazı hastalarda terapi olumlu sonuçlar verebiliyor. Bazense terapi soruna tam bir çözüm olamıyor.

 

Ereksiyon Hapları

 

Psikolojik sebebe bağlı olmayan sertleşme bozukluklarında ilk tedavi seçeneği olarak ereksiyon hapları deneniyor. Bunlar oral yolla alınan ilaçlardır. Piyasada farklı farklı etken madde ve isimlerle bulunuyorlar. Çoğu erkek tedaviye olumlu yanıt veriyor. Ancak ereksiyon haplarının amaçlandığı şekilde çalışabilmesi için penise giden sinir ve dokularda hasar olmaması gerekiyor. Bu ilaçlar cinsel uyarılma sonrasında penise giden kan akışını hızlandırarak ereksiyona destek veriyor. Sinir ya da dokularında tahribat bulunan hastalarda haplar istenilen etkiyi gösteremiyor. Prostatın alınması gibi çeşitli operasyon geçiren hastalarda sinirlerde hasar olduğu için ilaç tedavisi çare olmuyor. Bu hastalarda farklı tedavi yollarına başvurmak gerekiyor.

 

Enjeksiyon Tedavileri

 

Oral yollarla alınan ilaçların sorunu çözmede yetersiz kaldığı durumlarda penise enjeksiyon tedavisi tavsiye ediliyor. Enjekte edilen ilaçlar, Alprostadil, Fentolamin ve Papaverin’dir. Enjeksiyon tedavisi hastanın durumuna göre, bazen tek ilacın enjektesi bazense iki ya da üç ilacın kombinasyonu şeklinde uygulanıyor. Daha çok kullanılan yöntem iki ya da üç ilacın karışımının enjekte edilmesi oluyor. Oral tedavilere yanıt vermeyen erkeklerde enjeksiyon tedavisine olumlu yanıt oranı oldukça yüksek oluyor. Başarı oranı ortalama %85 civarında görülüyor. Enjeksiyon, cinsel hareketten 10 dk. kadar önce penise uygulanıyor. Bu uygulamanın mutlaka bir hekim ya da uzman tarafından yapılması öneriliyor. Enjeksiyon tedavisinin haftada en fazla 3 kez yapılması tavsiye ediliyor.

 

Penil Protezler

 

Enjeksiyon tedavisinin de olumlu sonuç vermediği durumlarda mutluluk çubuğu ameliyatını düşünmek gerekiyor. Mutluluk çubuğu ameliyatında penis içine bükülebilir protezler yerleştirilerek sertleşme sağlanıyor. Bu operasyonun riskleri oldukça az ve hasta kısa sürede günlük yaşamına devam edebiliyor. Daha fazla bilgi için ürün sağlayıcı firma ile iletişime geçebilirsiniz.  Detaylı bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu