Sponsorlu Bağlantılar

Ünlü Oyuncu Gordon Kennedy Röportajı

Gordon Kennedy, son birkaç yılda sık sık BBC’nin Robin Hood’u yeniden başlatmasında Little John olarak ekranlarımızda , Jack Docherty ve Moray Hunter ile birlikte The Bodgers’da komedi ününü inşa etti, gösteriyi radyoya aldı ve sonunda 1989-93 yılları arasında yayınlanan Channel Four’un Mutlak filmi için Pete Baikie, Morwenna Banks ve John Sparkes’ın birleşik yetenekleriyle birleştirdi.

Bu saygın gösteri şimdi DVD’de (çok olumlu bir şekilde) gözden geçirdiğimiz muhteşem 8 disklik bir kutu setinde çıktı . Gordon, Kesinlikle’in çılgınlığının ardındaki yöntem hakkında bizimle sohbet etme nezaketini gösterdi .

Andy [ Savage ] kesinlikle etkiliydi, çünkü DVD’yi isteyen çok sayıda insan olduğu konusunda bizi uyaran oydu, sanırım kısmen video oynatıcıları tükeniyordu. Yaklaşık üç yıl önce, Kanal 4’e serbest bırakılmasını talep eden binden fazla imza içeren bir dilekçe gönderdiği konusunda bizi uyarmıştı. Bunu gördüğümüzde, belki bu konuda bir şeyler yapmamız gerektiğini düşündük, böylece Kanal 4’ten hakları geri aldık ve yayın için çalışmaya başladık. Onu oradan çıkarmamız yaklaşık üç yılımızı aldı, ama şimdi öyle olduğuna göre, bu kadar iyi gittiği için çok mutluyuz.

IMDB’den biri, şovu 80’lerin sonu ve doksanların başındaki Naked Video ve Rab Nesbitt gibi diğer sıcak İskoç komedileriyle birlikte gruplandırdı – ancak takımın İskoçluğunu aşırı oynayarak şovu marjinalleştirmeye hevesli değil miydiniz?

https://turkcedublajfullhdizle.com/dizi/angel-beats/

Hayır, başkaları olsa da, bunu asla bir İskoç şovu olarak tanımlamadık. Bunu her zaman bir Kelt şovu olarak tanımladık çünkü Morwenna Cornwall’dan ve John Sparkes Galler’dendi, yani eğer bir gruplaşma varsa bu İskoç yerine Kelt uluslarıydı. Dört İskoç vardı, bu yüzden kesinlikle bir İskoç tadı vardı. Ama hayır, Kesinlikle tarihsel olarak bölgelerde Londra’dakinden daha popülerdi ve sadece İskoçya’da değil tüm bölgelerde popülerdi. Bu yüzden buna İskoç şovu demeye karar verenler başka insanlardı – biz asla yapmadık.

Bir sanatçı belirli bir eskiz dizisi oluşturma ve yazma eğiliminde miydi, yoksa çok sayıda Python tarzı eşleştirme var mıydı?

Moray [ Hunter ] ve Jack Docherty daha önce birlikte çok şey yazmıştı ve zaten güçlü bir yazarlık ortaklığıydı; Morwenna kendi başına çok şey yazdı ve sonra ben ve Moray vardı, özellikle hepimizin birlikte çalıştığı müzik bölümlerinde; ve John Sparkes’ın karakterleri, kendi özel zihninin ürünleri olma eğilimindeydi.

Gösteriye uygun olmayan iyi bir malzeme bulan oldu mu?

Hiç de değil – tarzı komik olduğunu düşündüğümüz şeydi. DVD ekstralarından birinde, dördüncü dizinin yapımcısı olan David Tyler, gösterimizi ‘The Last Of The Amatörler’ olarak adlandırdı. Bunu ücretsiz bir şekilde, yani televizyon programı için yaptıklarımız ve ürettiklerimiz üzerinde çok az dış etki olduğunu kastetmişti. Şimdikinin aksine, Kanal Dört tarafından yapılan çok az düzenleme vardı – onlar sadece bizim yargımıza güveniyorlardı. Bu nedenle gösteri bizim için çok özel. Bulduğumuz şeyler, tanımı gereği Kesinlikle’ye uygundu , çünkü şovu yapan bizdik.

Son üç seri, birinci serinin sonuna kıyasla çok uyumlu bir tarza sahip – birinci sezonun sonunda otopsi yapıldı mı?

Her sezonun sonunda bir otopsi vardı! Her zaman şovu iyileştirmeye çalıştık – açıkçası bizim şartlarımıza göre. İlk seri bize olağanüstü miktarda kontrol verdi ve bu nedenle geriye bakıp neyi doğru yaptığımızı ve neyi yanlış yaptığımızı görmek bize kalmıştı. Bence ikinci ve üçüncü seride her şey kesinlikle iyiydi çünkü nelerde iyi olduğumuzu, neye konsantre olmak istediğimizi ve bizim için neyin işe yaradığını biliyorduk. Sonra onu yeni karakterler ve yeni fikirlerle zorlardık.

Kinlerden kurtulmak için iyi bir yer miydi? Senin aşırı görevli güvenlik görevlisini düşünüyorum.

[ gülüyor ] Geriye dönüp bakmak çok komik, çünkü oradaki temalar… o kadar eski moda ya da özellikle zamanına ait değil. Sanırım hepimiz bir zamanlar yaramazlık kurbanıyız. Ama hayır, bana musallat olan ve buna yol açan belirli bir güvenlik görevlisi yoktu. Londra’da ofis binalarının dışında komiser üniformalarıyla duran insanları hatırlıyorum, şimdi pek göremiyorsunuz. Ama o zaman gördünüz ve buranın sahibi gibi görünüyorlardı ve ben sadece bu sahte otorite havasını sevdim… her şeyin efendisi gibi görünüyorlardı ve aslında hiçbir şeyin efendisi değillerdi.

Bu, kesinlikle erken dönemle ilgili belki de en Pythonesk şeydi , bir taslaktan diğerine geçiş şekliniz.

Komik, çünkü aslında bunu yapmamızın nedeni sahne şovlarımızdan ve saçaklardan geldi ve muhtemelen benzer nedenlerle olsa da Python ile ilgisi yoktu – bitmek bilmeyen, yapmacık yumruklardan bıkmıştık. Ve uç noktadaydı, eğer kötü bir yumruk çizginiz varsa, incelemede yazılmaya eğilimlidir ve insanların siz daha söylemeden önce bir şeyler okuyacağını görürsünüz [ gülüyor ].

O yüzden bunun tecrübesiyle ‘Neden bir yumruk hattına ihtiyacın var?’ dedik. Komik olduğu sürece bunu yapın ve bundan kurtulmanın ilginç bir yolunu bulmaya çalışalım, biz de astarla yapmaya çalıştığımız şey buydu, bu yüzden sahne şovlarımız bunu yaptı ve biz de doğal olarak bunu aldık – tam olarak aynı nedenlerle – TV şovlarına.

Aslında, [ bunu yapmak ] tam bir baş belası oldu, çünkü tamamen bir koşu düzenine bağlıydınız, bazen eskizler herhangi bir nedenle işe yaramasa bile. Özellikle bizimki gibi eklektik olanlar. Bir sahne şovunda çok farklıydı, çünkü hepsi tek parça, ancak bir dizi sekiz gösteri yapıyorsanız, tüm eskizlerin bağlantılı olduğundan emin olmak çok zor.

https://turkcedublajfullhdizle.com/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu