Sponsorlu Bağlantılar

YouTube Videolarında Telifli/Telifsiz Müzik Kullanımı

YouTube Videolarında Telifli/Telifsiz Müzik Kullanımı

Milyonlarca içerik üreticisini aynı platformda buluşturan ve yine milyonlarca kullanıcının dilediği bilgi ve içeriğe tek tıkla ulaşmasını sağlayan YouTube 2005 Yılında kurulmuştur. Son dönemlerin en popüler sosyal medya mecrası olan YouTube’da dikkat edilmesi gereken pek çok nokta bulunur. Kendi içinde farklı kuralları olan YouTube’un bu kurallarının arasında en önemlilerinden birisi de telifli müzik kullanımıdır. YouTube izlenim satın al  https://takip-sepeti.com/youtube-izlenme-satin-al/ gibi hizmetlerden faydalanarak YouTube’da ki yükselişine kolaylık katan içerik üreticilerinin en sık sorduğu sorulardan birisi de ‘’hangi müzikleri kullanabilirim?’’ sorusu olmaktadır. Peki YouTube’da telifli müzik kullanılırsa ne olur?

YouTube Telifli Müzik Kullanımına Dikkat!

Sizlerde YouTube’da içerik üreticisiyseniz ya da yeni içerikler üreterek bu platforma dahil olmayı düşünenlerdenseniz telifli müzik kullanımına oldukça dikkat etmeniz gerektiğini unutmayınız. Pek çok içerik üreticisi videolarını farklı müziklerle canlandırmak, izleyicilerine keyif vermek istemektedirler. Bu noktada içeriklerine farklı sanatçılarına şarkılarını ekleyerek, telifli içerik nedeniyle videolarından dolayı daha sonrasında sorun çekebilmektedirler. YouTube’da telif 3’e ayrılır;

Para Kazanma Telifi: Telif hakkı isteyen müzik sahibi videonun gelirini sizlerle paylaşmak isteyebilir. Bu noktada uygulanan politika ‘’para kazanma telifi’’ olarak adlandırılmaktadır. YouTube videolarınızda çıkan reklamların gelirini telif hakkı sahibi sizlerle bölüşebilmektedir.

Dünya Genelinde Engelleme: Dünya genelinde engelleme politikası bir ya da birden fazla telif hakkı bulunan müziği kullanmanız nedeniyle videolarınızın YouTube ve diğer platformlarında yayınlanmasını engelleyebilir. Bu noktada videonuz silinebilir ya da sessize alınarak engellenebilir.

Bazı Ülkelerde/Bölgelerde Engelleme: Bir veya birden fazla telif hakkı sahibi müziğin bazı ülke ya da bölgelerde dinlenmesine kısıtlama getirmiş olabilir. O kısıtlama getirilen bölge ya da ülkeden izleyicileriniz varsa bu noktada sizleri uzaklardan izleyen kişilerin videodaki sesi duyamaması sağlanır.

YouTube telif hakkı önemini oldukça korurken pek çok içerik üreticisi YouTube abone satın al  https://takip-sepeti.com/youtube-abone-satin-al/ hizmetleri ile daha çok izleyicisi kitlesine ulaşmayı ve telifsiz videolarla kullanıcılara alanlarında keyifli içerikler üretmeye çalışmaktadır. D

Güvenin Adresine Başvurun!

YouTube platformunda yeterli izlenme, abone gibi hizmetler dahil olmak üzere daha pek çok detaylı bilgiye https://takip-sepeti.com/ web sitesini ziyaret ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu